​Franciszek coraz lepiej poznany

numer 2509 - 16.12.2019Polska

KOŚCIÓŁ Patrzę na papieża z tej perspektywy wyjątkowego ukierunkowania ku miłosierdziu – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, podczas prezentacji książki „Franciszek nieznany. Papież w oczach bliskich” Deborah Castellano Lubov w sekretariacie KEP. Okazją do prezentacji książki była 50. rocznica święceń kapłańskich papieża Franciszka.

Do uczestników wydarzenia w piątek skierował swoje przesłanie nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio, który podkreślił, że papież jest dziś dla nas punktem odniesienia i ojcem, który prowadzi nas po ścieżkach wiary. „Cieszę się, że w Polsce ukazuje się ta książka o papieżu Franciszku, a jeszcze bardziej jestem zadowolony, że jest ona pomyślana jako upamiętnienie złotego jubileuszu jego kapłaństwa” – wskazał nuncjusz.

Według bp. Artura Mizińskiego, sekretarza generalnego KEP, ta książka dopełnia obraz papieża Franciszka. – Jest potrzebna. Ukazuje się to w ewidentny sposób – poprzez wybranie na poszczególnych stronach tych fraz, które charakteryzują postać papieża Franciszka – w wypowiedziach rozmówców autorki tejże pozycji książkowej – powiedział sekretarz KEPzawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się