fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Najważniejsza jest polityka klimatyczna

​ROZWÓJ \ Ministrowie mówili w Toruniu o nowych perspektywach polskich firm

numer 2509 - 16.12.2019Gospodarka

Rząd stawia na małe i średnie przedsiębiorstwa, ale liczy też na wielkie polskie spółki należące do skarbu państwa, w których widać obecnie witalność i chęć rozwoju – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Podkreślił, że obecnie największym wyzwaniem stojącym przed polską gospodarką jest polityka klimatyczna.

W wielkich polskich firmach jest obecnie witalność i chęć rozwoju, bycia poważnymi graczami na rynku europejskim – powiedział Sasin podczas konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Podkreślił, że rządowi zależy na rozwoju zarówno wielkich państwowych spółek, jak i prywatnych małych i średnich przedsiębiorstw.

Wicepremier przypomniał, że po 1989 r. w Polsce przeważał pogląd, iż wszystko, co państwowe, to złe, a prywatyzacja sprowadzała się do wyprzedaży narodowego majątku zagranicznym koncernom bądź likwidacji polskich firm z wieloletnią tradycją. – Dzięki Bogu ten okres mamy już za sobą. Od czterech lat Zjednoczona Prawica wspiera rozwój polskich firm – podkreślił Sasin.

Jego zdaniem rząd pokazuje, że można tak zarządzać spółkami, aby coraz bardziej liczyły się na rynku europejskimzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się