​Co łaska przez terminal

numer 2509 - 16.12.2019Gospodarka

FINANSE Episkopat rozpoczyna kampanię na rzecz rozwoju możliwości przyjmowania przez parafie opłat kartami płatniczymi. W 110 parafiach przyjmowane są już płatności kartami. Przykład tych, które zdecydowały się na takie rozwiązanie, wskazuje, że jest duża szansa na rozszerzenie tej usługi.

W piątek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (KEP) w Warszawie odbył się panel dyskusyjny „Transakcje bezgotówkowe w Kościele – czy to możliwe? ”. W spotkaniu zorganizowanym przez Katolicką Agencję Informacyjną uczestniczyli m.in.: minister finansów Tadeusz Kościński, przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki oraz dr Mieczysław Groszek, prezes zarządu Fundacji „Polska Bezgotówkowa”.

Na początku października fundacja podała, że już 27 parafii w Polsce akceptuje płatności bezgotówkowe. Wprowadzili je nie tylko zarządzający parafiami w Warszawie, Gdańsku czy Katowicach, lecz także proboszczowie z małych miejscowości, jak: Tykocin na Podlasiu, Chłapowo na Pomorzu czy Sobienie-Jeziory na Mazowszu. Terminale działają m.in. w świątyniach odwiedzanych przez turystówzawartość zablokowana

Autor: a.mac.


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się