​Legia blisko ideału

numer 2509 - 16.12.2019

Trener Aleksandar Vuković przyznał po wygranym 3:1 meczu z Wisłą Płock, że w pierwszej połowie gra jego zespołu była bliska ideału. Trudno się z taką oceną nie zgodzić. Legia w tej chwili gra najładniej w ekstraklasie i na dodatek najskuteczniej. Duża w tym zasługa duetu napastników: Jarosław Niezgoda – José Kanté.

Vuković przed sobotnim spotkaniem dokonał tylko jednej zmiany w składzie w porównaniu z wygranym 3:0 meczem we Wrocławiu ze Śląskiem. Zamiast Waleriana Gwilii zagrał Kanté. Pomysł na grę dwoma napastnikami okazał się trafiony. Niezgoda strzelił dwa gole i miał asystę, a Kanté zanotował jedno trafienie i asystę.

W każdym z ostatnich 10 meczów Legii bramkę zdobywał napastnik. Osiem razy trafił Kanté, siedem Niezgoda, a raz wyręczył ich Maciej Rosołek. Legia z 39 trafieniami jest najskuteczniejszym zespołem w ekstraklasie. Lech Poznań ma o siedem bramek mniej. Nowy lider ligi ma też najlepszy bilans bramkowy – plus 21, najwięcej wygranych – 12 i najlepszą średnią goli na mecz – ponad 2.

W meczu z Wisłą Płock jubileuszowe 50. ligowe spotkania rozgrywali Niezgoda i Marko Vešović. Najskuteczniejszy napastnik ligi (13 trafień) zdobył 26 bramekzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się