Rosjanie boją się sankcji i polskich ekologów

​GAZ \ Spółka budująca Nord Stream 2 chce niemieckiej zgody na układanie rur zimą

numer 2510 - 17.12.2019Gospodarka

Spółka Nord Stream 2 AG, odpowiedzialna za budowę gazociągu o tej samej nazwie, zwróciła się do niemieckich władz o pozwolenie na układanie rur w miesiącach zimowych z powodu opóźnienia prac. „Bild” twierdzi, że pośpiech Rosjan wynika z obaw przed sankcjami USA, a także protestami ekologów.

Jak donoszą niemieckie media, spółka budująca gazociąg Nord Stream 2 zwróciła się do Federalnej Agencji Żeglugi i Hydrografii z prośbą o zgodę na układanie rurociągu w wodach przybrzeżnych Niemiec w miesiącach zimowych. Ekolodzy w Niemczech nie zgadzają się na układanie rur w rejonie wybrzeża w nadchodzących miesiącach, ponieważ – jak przekonują – może to zakłócić zimowanie milionów ptaków wodnych żyjących na północy kraju.

Kontrolowana przez rosyjski Gazprom spółka Nord Stream 2 AG początkowo nie planowała układania rurociągu w wodach u wybrzeży Niemiec w miesiącach zimowych. Swój wniosek uzasadnia jednak opóźnieniem prac spowodowanym zwłoką ze strony Danii, która zgodę na układanie rur na swoich wodach wydała dopiero pod koniec października. Zdaniem niemieckich ekologów wniosek Rosjan powinien zostać odrzucony, a prace powinny się rozpocząć nie wcześniej niż latem 2020 rzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama