fot. POOL New/Reuters

Zielony Ład kosztowałby Polskę bilion złotych

ENERGIA \ Neutralność klimatyczna byłaby dla Śląska gospodarczym wyrokiem śmierci

numer 2510 - 17.12.2019Gospodarka

Wbrew atakom polityków opozycji mieszkańcy Śląska chwalą premiera Mateusza Morawieckiego za wynik negocjacji w sprawie niezależności Polski co do tempa wprowadzania unijnej polityki klimatycznej. – Energetyczna rewolucja forsowana przez UE kosztowałaby nasz kraj ponad bilion złotych – twierdzą eksperci.

To żaden sukces – tak Donald Tusk skomentował wynik negocjacji w sprawie zaproponowanego przez KE Zielonego Ładu. Całkowicie nie zgadzają się z tą opinią na Śląsku. – Polska delegacja pod przewodnictwem premiera Morawieckiego osiągnęła na szczycie Rady Europejskiej niewątpliwy sukces – ocenia przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Jest przekonany, że narracja tzw. mainstreamowych mediów będzie odwrotna i „na głowę premiera w najbliższych dniach będą wylewane kubły pomyj”.

– Neutralność klimatyczna w kształcie, jaki forsuje Komisja Europejska, byłaby dla Polski, a szczególnie dla Śląska, gospodarczym wyrokiem śmierci – twierdzi. – Wbrew powszechnej opinii nie chodzi tylko o górnictwo i energetykę, ale o cały przemysł i przede wszystkim poziom życia społeczeństwa. Według wyliczeń Solidarności na skutek dekarbonizacji Polska mogłaby stracić minimum 140 tys. miejsc pracy.

Zdaniem Izabeli Kloc, europosłanki PiS, premier Morawiecki na szczycie unijnych przywódców odsunął od naszego kraju widmo pospiesznie i chaotycznie wprowadzanego Zielonego Ładuzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama