fot. Wikipedia/d

Koalicja Obywatelska pęka w sprawie dzików

​ASF \ Opozycja igra z interesem rolnictwa

numer 2512 - 19.12.2019Polska

Niespełna dwa tygodnie temu politycy Koalicji Obywatelskiej wzywali rząd PiS do skutecznej polityki zwalczania wirusa ASF i planowego odstrzału dzika. Wczoraj inni politycy KO rozpoczęli akcję „Stop mordowaniu dzików!”. Gdy politycy opozycji się bawią, rolnikom grożą ogromne straty.

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło specustawę projektu o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. To wiele zmian, które mają ułatwić depopulację dzika i reagowanie na pojawiające się ogniska ASF. Wśród kontrowersyjnych przepisów znalazły się odstrzał sanitarny dzikich zwierząt przez policjantów, strażaków, pograniczników i żołnierzy oraz powoływanie łowczego krajowego przez ministra środowiska. Jednak najwięcej kontrowersji budzą zmiany idące na rękę myśliwym, w tym możliwość stosowania tłumików i zakaz utrudniania polowania. Opozycja już jednak zaczyna światopoglądową wojnę.

Na pierwszym froncie znaleźli się oczywiście posłowie Zielonych wchodzący w skład Koalicji Obywatelskiej, ale również m.in. Agnieszka Pomaska z PO. Wszyscy oni wzywają do zakazu strzelania do dzików. Robią to w momencie, gdy niespełna dwa tygodnie temu ich koledzy, w tym m.inzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się