​Platformiana wojna o przywództwo

numer 2512 - 19.12.2019Polska

POLITYKA Szef klubu KO Borys Budka prawdopodobnie już w tym tygodniu zgłosi swoją kandydaturę na szefa Platformy Obywatelskiej. Zapowiedział także, że chciałby, aby wsparcia udzielili mu inni potencjalni kandydaci: Joanna Mucha oraz Bartosz Arłukowicz.

25 stycznia odbędzie się pierwsza tura wyborów na szefa Platformy Obywatelskiej. Druga tura zaplanowana jest na 8 lutego. Kandydatów na szefa PO można zgłaszać do 3 stycznia. Wniosek o rejestrację kandydatury musi zostać poparty dziesięcioma podpisami członków Rady Krajowej Platformy.

Borys Budka, który poinformował, że być może w tym tygodniu oficjalnie zgłosi swoją kandydaturę, zapowiedział, że na tym posiedzeniu Sejmu będzie zbierał potrzebne podpisy. Dodał także, że zamierza porozmawiać z innymi potencjalnymi kandydatami: posłanką Joanną Muchą oraz europosłem Bartoszem Arłukowiczem, i zachęcić ich do tego, by poparli jego kandydaturę.

Grzegorz Schetyna wciąż nie zadeklarował, czy w ogóle weźmie udział w wyborach na szefa partii. Wielu polityków Platformy uważa, że konieczna jest zmiana na tym stanowisku. Grzegorz Schetyna prowadzi PO od 2016 r. Od tamtego czasu jego ugrupowanie przegrało wybory: samorządowe, do Europarlamentu i do Sejmu RPzawartość zablokowana

Autor: Adrian Siwek


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się