​PERN kończy kolejną ważną inwestycję

numer 2512 - 19.12.2019Gospodarka

ENERGETYKA PERN podjął decyzję o dalszej rozbudowie polskiego systemu logistyki ropy i paliw. Spółka od kilku lat inwestuje w infrastrukturę coraz większe pieniądze, a główne powody tych działań to ograniczenie nielegalnego obrotu paliwami oraz rosnąca konsumpcja paliw. Nie bez znaczenia było też wtłoczenie do polskiego systemu przesyłowego skażonej ropy z Rosji.

W bazie paliw w Koluszkach rozpoczął się skomplikowany proces montażu ważącego 210 ton dachu na powstającym zbiorniku o pojemności 32 tys. m sześc. przeznaczonym do magazynowania oleju napędowego. Nie licząc kawern solnych, nie ma w Polsce większych zbiorników do magazynowania paliw.

– Cały proces usadowienia dachu na zbiorniku potrwa przynajmniej trzy dni i obejmie również pracę na nocne zmiany. To decydująca faza budowy obiektu, który zostanie oddany do użytku w połowie przyszłego roku – powiedział „Codziennej” Łukasz Gryglewicz, koordynator Bazy Paliw w Koluszkach. Zbiornik jest jednym z elementów ogromnej inwestycji PERN, której celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Obecnie spółka, będąca krajowym i regionalnym liderem logistyki naftowej, realizuje wiele inwestycji zbiornikowychzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się