​Termomodernizacja rozszerzona o wielką płytę

numer 2512 - 19.12.2019Gospodarka

BUDOWNICTWO Proponowane przez rząd zmiany w ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów pozwolą większej liczbie odbiorców skorzystać z możliwości dofinansowania prac związanych z ociepleniem budynków. O wsparcie będą mogli się ubiegać właściciele budynków powstałych w technologii wielkopłytowej.

Ustawa premiuje inwestycje prowadzące do gruntownej poprawy charakterystyki energetycznej budynków. Celem jest zwiększenie liczby takich przedsięwzięć, a docelowym efektem ograniczenie ubóstwa energetycznego oraz zmniejszenie zanieczyszczeń pochodzących z przestarzałych systemów ogrzewania w budynkach – tak minister rozwoju Jadwiga Emilewicz skomentowała przyjęcie przez Radę Ministrów projektu noweli ustawy o termomodernizacji.

Zgodnie z rządową propozycją o wsparcie będą mogli ubiegać się właściciele budynków powstałych w technologii prefabrykowanej wielkopłytowej. Będzie ono mogło być przeznaczone na wzmocnienie połączeń między warstwą fakturową a warstwą konstrukcyjną w płytach wielowarstwowych za pomocą metalowych kotew. Dodatkowa premia będzie przyznawana w przypadku prowadzenia przez inwestora prac termomodernizacyjnych, a jej wartość będzie stanowiła 50 proc. kosztów zakupu i montażu kotewzawartość zablokowana

Autor: ar


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się