Z opłatkiem i kolędą

​tradycja \ Uroczysty wieczór kolęd przy wieczerzy wigilijnej „Gazety Polskiej”

numer 2512 - 19.12.2019Kultura

Wyszliśmy z etapu, w którym obchodzenie świąt jest radością. Teraz jest także pewnym wyzwaniem, bo jak państwo wiedzą, święta już nie są zbyt poprawne i nie każdy chce te święta obchodzić, a niektórym nawet się tego zabrania – mówił podczas inauguracji tradycyjnego wieczoru kolęd przy wieczerzy wigilijnej „Gazety Polskiej” redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.

We wtorek w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbył się wieczór kolęd Strefy Wolnego Słowa. – Postanowiliśmy to spotkanie zorganizować tydzień wcześniej z szacunku dla tradycji, żeby czas Wigilii i świąt był przeznaczony tylko dla rodziny – powiedział prowadzący świąteczną galę Jan Pospieszalski. Publicysta „Gazety Polskiej” wystąpił tego wieczoru również jako artysta. Razem z muzykującą rodziną Pospieszalskich zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w swoich wyjątkowych aranżacjach. Zabrzmiały m.in. liryczne „Gdy się Chrystus rodzi” i „Lulajże Jezuniu”, podniosłe „Wśród nocnej ciszy”, mazurkowe „Bóg się rodzi”, żywiołowe „Gore gwiazda Jezusowi” czy słynny utwór Pospieszalskich napisany do słów ks. Jana Twardowskiego „Kolęda płynie z wysokości”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w liście odczytanym przez Krzysztofa Sobolewskiego złożył pracownikom, wspólnocie klubów „GP” oraz wszystkim naszym Czytelnikom i sympatykom życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz obfitości łask Bożych w Roku Pańskim 2020zawartość zablokowana

Autor: Anna Krajkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się