Bluźnierstwo i indoktrynacja

numer 2512 - 19.12.2019Kultura

IDEOLOGIA W brazylijskim filmie Netflixa „Pierwsze kuszenie Chrystusa” Syn Boży jest homoseksualistą, a Maryja cudzołożnicą i ćpunką. Obraz wywołał globalną reakcję. W ciągu 14 dni od premiery pod internetową petycją wzywającą do jego wycofania podpisało się już ponad 2 mln ludzi. Wcześniej producent stworzył w podobnym tonie „Sex education” czy „Wybory Paytona Hobarta”, a jego konkurent HBO „Euforię”. To już ideologiczna fala – komentują aktywiści ruchów chrześcijańskich.

„Pierwsze kuszenie Chrystusa” pokazuje Jezusa, który przychodzi do domu na swoje przyjęcie urodzinowe. Przyprowadza kolegę, który okazuje się jego kochankiem. W domówce biorą udział św. Józef i Matka Boża, która pali marihuanę. Maryję ukazano w sposób wyuzdany, sugerujący, że nie jest dziewicą.

– Takie utwory są próbą ataku na wiarę, zamazują też granicę między dobrem a złem. W trosce o kształtowanie kultury osobistej, szczególnie młodego pokolenia, powinno się zakazać tak prymitywnego niszczenia etyki chrześcijańskiej – komentuje dla „Codziennej” Dariusz Jóźwiak, prezes Stowarzyszenia Dumni z Polski.

„Parodię” nakręciła trupa komediowa Porta dos Fundos. Film miał być alternatywną przedświąteczną produkcją dla nastolatków ukazującą 30. urodziny Jezusa w luźnej, zabawnej interpretacji. Do wczoraj ponad 2 mln osób z całego świata podpisało petycję na stronie Change.org, domagając się usunięcia wideo z Netflixa. Dziennie pod petycją przybywa 200 tys. podpisów. Pod dokumentem nadal można się podpisaćzawartość zablokowana

Autor: Maria Kobylińska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się