Odbić się od dna

​PKO BP EKSTRAKLASA \ W Łodzi spotkają się najgorsze drużyny ligi

numer 2512 - 19.12.2019Sport

Choć obie drużyny spędzą święta Bożego Narodzenia w kiepskich nastrojach, to u przegranego humory będą jeszcze gorsze. Dziś o godz. 20.30 ŁKS Łódź zmierzy się z Wisłą Kraków. Na boisko wybiegną drużyny, które wspólnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Zajmujące ex aequo 15. miejsce w tabeli ŁKS i Wisła po 19 rozegranych kolejkach mają taki sam bilans. Zdobyły po 14 pkt, odniosły po cztery zwycięstwa, dwa mecze zremisowały i poniosły aż 13 porażek. Strzeliły i straciły tyle samo goli (18:33). W trakcie rozgrywek zaliczyły też długie serie przegranych – dziesięć w przypadku Wisły i osiem – ŁKS.

Za krakowianami najdłuższa seria porażek w 113-letniej historii, ale przełamanie przyszło bodaj w najmniej spodziewanym momencie. Podopieczni Artura Skowronka w minionej serii spotkań pokonali na własnym stadionie lidera tabeli Pogoń Szczecin. – Cieszę się, że trochę ciężaru z pleców zrzuciliśmy, choć wszyscy zdajemy sobie sprawę, w jakim miejscu nadal jesteśmy. Mamy świadomych piłkarzy i wiemy, że niczego w tym meczu nie wygraliśmy. Musimy potwierdzać swoją wartość w kolejnych spotkaniach – powiedział na przedmeczowej konferencji trener wiślaków Artur Skowronek.

O sile Białej Gwiazdy stanowią mocno wiekowi piłkarze z 36-letnim Pawłem Brożkiem na czele i o dwa lata młodszym Jakubem Błaszczykowskim. – Gdy mamy trening regeneracyjny, oni nie zawsze są z zespołem. Pracują wtedy indywidualnie z Leszkiem Dyją. Zwracają większą uwagę na aspekty prewencyjne przed urazami. Wykonują też większą pracę z fizjoterapeutami. To powoduje, że stają na nogi i są gotowi na sto procent – tłumaczył szkoleniowiec drużyny spod Wawelu.

Lista nieobecnych w krakowskiej ekipie bardzo mocno się skurczyłazawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się