Druga wojna o budżet

​Radom Radni nie poparli planów prezydenta

numer 2512 - 19.12.2019

Radni nie poparli uchwały budżetowej zaproponowanej przez radomski ratusz. Tym samym miasto nie ma w tej chwili budżetu na przyszły rok. To już druga taka sytuacja w ciągu ostatnich dwóch lat. W grudniu 2017 r. po odejściu kilku radnych z klubu PO prezydent Radosław Witkowski stracił większość w radzie miasta, a radni odrzucili budżet na 2018 r. Potem odmówili mu absolutorium, a sprawa znalazła finał dopiero teraz przed sądem administracyjnym.

Projekt uchwały budżetowej odrzucono w poniedziałek głosami Prawa i Sprawiedliwości. Radni propozycję miejskich wydatków ocenili krytycznie, a prezydentowi zarzucają, że nie wziął pod uwagę ich sugestii.

– W mojej ocenie lepiej będzie, jeśli budżet Radomia uchwali Regionalna Izba Obrachunkowa, która dostrzeże zbędne wydatki – mówił w radiu RDC szef klubu PiS w radzie Radomia Dariusz Wójcik.

– Jeśli nie dojdzie do porozumienia i budżetem zajmie się RIO, będzie to niekorzystne dla miasta i jego finansów – uważa prezydent miasta Radosław Witkowski. – Wówczas w budżecie nie znajdą się nowe inwestycje, a zostaną tylko te wydatki, które są niezbędne – tłumaczył Witkowskizawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się