Miejskie przedszkola

numer 2512 - 19.12.2019

Już w najbliższe wakacje dzieci uczęszczające do przedszkoli prowadzonych przez stołeczny ratusz będą miały zapewnioną opiekę we własnej lub innej placówce przez trzy, a nie jak dotąd dwa tygodnie. Miasto tłumaczy, że owszem będzie to większy wydatek dla budżetu, ale mniejszy stres dla dzieci w związku ze zmianą placówki.

Zapewne jeszcze nikt w przedświątecznym zabieganiu nie myśli o wakacjach, tymczasem władze Warszawy już planują letnie miesiące urlopowe. W tym przypadku chodzi o czas, który dzieci będą mogły spędzić w miejskich placówkach. Zostanie on wydłużony z dwóch do trzech tygodni.

– Wydłużenie o dodatkowy tydzień opieki nad dziećmi we wszystkich naszych przedszkolach było możliwe po szczegółowych analizach możliwości placówek (wakacyjne remonty, liczba nauczycieli na urlopach, wakaty). Udało się. Maluchy będą teraz mogły dłużej przebywać w jednej placówce. To optymalne rozwiązanie, zgodne z oczekiwaniami rodziców – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Władze miasta przekonują, że na nowym rozwiązaniu skorzystają właśnie najmłodsi. Ratusz zwraca uwagę, że wydłuży się okres opieki nad dzieckiem w tym samym przedszkolu, dzieci zaś nie będą już narażone na stresującą, nawet czterokrotną zmianę placówki w wakacje. Jednocześnie w przedszkolach będzie można przeprowadzić zaplanowane remonty, a nauczyciele skorzystają w tym czasie z przysługujących im urlopówzawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się