Tylko radni PiS krytycznie o budżecie

​XVII sesja Rada Miejska Wrocławia

numer 2512 - 19.12.2019

Drugie czytanie projektu uchwały w sprawie budżetu miasta Wrocławia na 2020 r. stało się głównym punktem grudniowej, ostatniej już w tym roku sesji rady miejskiej. Obrady zakończyło tradycyjne przedświąteczne spotkanie opłatkowe.

Jak czytamy we wstępie do uchwały budżetowej: „Planowany na rok 2020 budżet Wrocławia jest odzwierciedleniem priorytetów polityki miejskiej zdefiniowanych w założeniach społeczno-gospodarczych na 2020 r., które po konsultacjach społecznych zostały przyjęte w lipcu br. Zaplanowane wydatki inwestycyjne stanowią 14 proc. wydatków ogółem”.

Budżet – jak zachwalała go przewodnicząca Koalicyjnego Klubu Obywatelskiego radna Ewa Wolak – to autorski projekt prezydenta Jacka Sutryka, który na początku drugiego czytania uchwały jako wnioskodawca naświetlił jego najważniejsze punkty. Zwrócił także uwagę, że to budżet przejściowy, planowany w kontekście Strategii Wrocław 2030! Do projektu pozytywnie ustosunkował się także klub radnych Nowoczesnej, a jego przewodniczący Piotr Uhle podkreślił, że najważniejsze jest, aby zadbać o zobowiązania wobec mieszkańców. W imieniu klubu Sojusz dla Wrocławia pozytywną opinię wyraził radny Jarosław Krauzezawartość zablokowana

Autor: Janusz Gajdamowicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się