Zakończyli rok porażką

Piłkarze Śląska Wrocław nie wykorzystali szansy na spędzenie zimy tuż za plecami lidera. WKS w kończącym rok spotkaniu przegrał na wyjeździe 0:2 z Cracovią. Na prowadzenie wyprowadził Pasy w 57. minucie Tomáš Vestenický, mocnym strzałem wykorzystując nieudane piąstkowanie golkipera Śląska po rzucie rożnym. Matúš Putnocký kolejny raz skapitulował w 73. minucie. Sergiu Hanca dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a rezerwowy Rafael Lopes strzałem głową podwyższył wynik spotkania. Tym samym to Cracovia spędzi zimę na pozycji wicelidera piłkarskiej elity, a zielono-biało-czerwoni muszą zadowolić się miejscem tuż za podium. Mający 34 pkt Śląsk do prowadzącej Legii traci cztery oczka. – Cracovia wygrała, bo pokazała więcej serca. Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny walczyły i stwarzały