​Głos amerykańskich chrześcijan brzmi donośnie

numer 2516 - 24.12.2019Świat

WASZYNGTON Powszechne kontrowersje wśród amerykańskich chrześcijan wywołał wpływowy magazyn „Christianity Today”, który poparł impeachment prezydenta Donalda Trumpa. Po zmasowanej krytyce naczelny pisma wycofał się z tych deklaracji.

„Christianity Today” został założony w 1956 r. przez legendarnego pastora Billy’ego Grahama i obecnie jest uznawany za jeden z najbardziej wpływowych protestanckich magazynów. Kilka dni temu trafił na czołówki wszystkich amerykańskich mediów, kiedy jego redaktor naczelny Mark Galli w felietonie wezwał do usunięcia Donalda Trumpa ze stanowiska.

„Skrajnie lewicowy magazyn albo, jak powiedzieliby niektórzy, bardzo postępowy, który radzi sobie kiepsko i od lat nie jest związany z rodziną Grahama” – skomentował na Twitterze Trump, dodając, że redakcja pisma „wolałaby radykalnego lewicowego ateistę, który chciałby zabrać [Amerykanom] religię i broń”.

„Christianity Today” wywołał gniew nie tylko prezydenta USA. Franklin Graham, najstarszy syn Billy’ego Grahama, również skrytykował felieton i wyznał, że jego słynny ojciec zdążył przed śmiercią zagłosować na Trumpazawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się