Z premią na świąteczne zakupy

numer 2516 - 24.12.2019Gospodarka



PIENIĄDZE W wielu polskich firmach pracownicy otrzymują przed świętami wysokie premie. Jedne – jak w górnictwie – są zagwarantowane, bo wynikają z regulaminów płac, ale inne branże i firmy też potrafią dać pracownikom nagrody pod koniec roku.

Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej już 10 grudnia otrzymali 860 zł brutto jednorazowej premii, dopłaty do dniówek w wysokości 18–32 zł oraz rekompensatę za listopad i grudzień, kiedy jest mniej dni roboczych. Górnicy w grudniu otrzymują też trzynastkę i nagrody (czternastki), które łącznie wypłaca się w wysokości około jednej pensji. Co ważne, przy wypłacie tej premii nie ma znaczenia, czy kopalnia przyniosła zysk.

Inne przywileje wynikające z karty górnika to m.in. gwarancja, że po 15 latach pracy pod ziemią pensja wzrośnie o 60 proc., dostaje się też z okazji jubileuszy premię w wysokości 75 proc. pensji, a z okazji 20-lecia pracy – 100 proc. Inne przywileje to np.: deputat węglowy, pieniądze dla dzieci pod choinkę (tzw. kredkowe) czy dopłaty do urlopów.

Jednak i pracownicy innych firm mogą liczyć na bonusy



zawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się