​Góra Kalwaria z obwodnicą

numer 2516 - 24.12.2019Mieszkańcy Góry Kalwarii mogą odetchnąć od uciążliwego ruchu tranzytowego, a kierowcy, którzy do tej pory podróżowali DK79 i DK50, zaoszczędzą czas, omijając bezkolizyjnie to miasto. Oddaliśmy do użytku obwodnicę Góry Kalwarii o długości ok. 9 km – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Dzięki uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie udostępniliśmy ciąg główny jak i większość obiektów. Do dokończenia są jeszcze prace związane z budową łącznic na węzłach Stadion i Marianki, zieleń, prace porządkowe oraz remont starego przebiegu DK79 i DK50 – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Do czasu zakończenia robót nie będzie możliwości zjazdu z obwodnicy do miasta łącznicami na węzłach Stadion i Marianki. Kierowcy podążający od strony Mińska Mazowieckiego, chcąc dojechać do miasta, tuż za mostem na Wiśle, powinni jechać dotychczasowym przebiegiem DK50, a następnie skręcić w prawo w DK79.

Dyrekcja przypomina w komunikacie historię inwestycji. „4 kwietnia 2016 r. podpisaliśmy umowę z konsorcjum firm Intercor (lider) oraz Planeta (partner) na projekt i budowę obwodnicy Góry Kalwariizawartość zablokowana

Autor: jm


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się