​Tak dobrze jeszcze nie było!

numer 2516 - 24.12.2019

Seria trwa! DPD Legionovia odniosła w swojej hali szóste zwycięstwo z kolei i kończy rundę na trzecim miejscu w ligowej tabeli. W derbowym spotkaniu dziewczyny z Legionowa pokonały 3:0 Wisłę Warszawa.Gospodynie spotkania są największą rewelacją początku tegorocznych rozgrywek. Po dwunastu rozegranych meczach zajmują piąte miejsce w tabeli, tuż za najlepszą czwórką poprzedniego sezonu.

Po drugiej stronie siatki była Wisła Warszawa – drużyna, która nie odniosła jeszcze zwycięstwa w ekstraklasie. Dopiero ostatnimi czasy podopieczne Agnieszki Rabki rozegrały dobre spotkania i choć nie wygrały, to zdołały urwać rywalkom punkty.

Legionowianki już od pierwszych akcji narzuciły przeciwniczkom swój rytm gry. Ryzykowały w polu zagrywki, dobrze grały w obronie i na siatce 8:5. Warszawianki wprawdzie doprowadziły do remisu 10:10, ale po chwili gospodynie, dzięki punktowym zagrywkom Alicji Grabki i Juliette Fidon-Lebleu, ponownie objęły prowadzenie 18:12. Na środku siatki punkty zdobywała Justyna Łukasik i dominacja legionowianek była już wyraźna – 20:13. W końcówce seta przyjezdne odrobiły kilka punktów straty, ale ostatecznie górą były podopieczne Alessandra Chiappinego, które wygrały partię 25:20zawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się