Na dzień dobry obronił karnego

​Premier League \ Łukasz Fabiański wyleczył kontuzję i wrócił do bramki West Hamu United

Bramkarz West Ham United Łukasz Fabiański, który wystąpił w piłkarskiej ekstraklasie Anglii po raz pierwszy po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, obronił rzut karny w meczu 20. kolejki z Leicester City. Jego zespół przegrał jednak 1:2. Fabiański od 28 września zmagał się z urazem mięśnia uda i miał już w tym roku nie zagrać. Opuścił nie tylko mecze Młotów w Premier League, ale też zgrupowania reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy. Okazało się jednak, że jeszcze przed nowym rokiem 34-letni bramkarz wrócił do pełni sił. W dziewiątej minucie pierwszego występu po długiej przerwie zderzył się w polu karnym z pędzącym z piłką w stronę bramki Nigeryjczykiem Kelechim Iheanacho, a sędzia główny