​Śląsk wreszcie wygrywa u siebie

Po niezwykle wyrównanym spotkaniu koszykarze Śląska Wrocław pokonali w hali Orbita Enea Astorię Bydgoszcz 90:88. Tym samym wrocławianie zakończyli rok kalendarzowy na 8. pozycji w tabeli. Mecz był zapowiadany jako rewanż za finały I ligi z zeszłego sezonu. Śląsk Wrocław przegrał z Astorią, która sportowo awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej. Śląsk natomiast potrzebował do tego zaproszenia od władz ligi. Pierwsza kwarta spotkania była bardzo chaotyczna. Wrocławianie spisywali się bardzo dobrze w obronie, ale nie potrafili przekuć tego na dobrą formę z drugiej strony parkietu. Śląskowi brakowało skuteczności, a brak chorego Mathieu Wojciechowskiego był aż nadto widoczny. Przyjezdni prowadzili po 10 minutach 16:15. Druga część spotkania zaczęła się od dominacji bydgoszczan.