​Śląsk wreszcie wygrywa u siebie

numer 2519 - 30.12.2019

Po niezwykle wyrównanym spotkaniu koszykarze Śląska Wrocław pokonali w hali Orbita Enea Astorię Bydgoszcz 90:88. Tym samym wrocławianie zakończyli rok kalendarzowy na 8. pozycji w tabeli.

Mecz był zapowiadany jako rewanż za finały I ligi z zeszłego sezonu. Śląsk Wrocław przegrał z Astorią, która sportowo awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej. Śląsk natomiast potrzebował do tego zaproszenia od władz ligi.

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo chaotyczna. Wrocławianie spisywali się bardzo dobrze w obronie, ale nie potrafili przekuć tego na dobrą formę z drugiej strony parkietu. Śląskowi brakowało skuteczności, a brak chorego Mathieu Wojciechowskiego był aż nadto widoczny. Przyjezdni prowadzili po 10 minutach 16:15.

Druga część spotkania zaczęła się od dominacji bydgoszczan. Goście prowadzili już nawet 9 pkt, ale udane akcje wrocławian sprawiły, że po chwili to oni prowadzili w meczu. Znów jednak zabrakło skuteczności w końcówce i do szatni z prowadzeniem 39:34 schodziła Enea Astoria.

Przerwa odmieniła grę Śląska. Gospodarze zaczęli rzucać skutecznie, szczególnie z dystansu