​Nie ulegniemy w walce o prawdę historyczną!

numer 2520 - 31.12.2019Polska

GEOPOLITYKA Sojusz polsko-amerykański, skuteczna budowa Międzymorza oraz zbliżające się ujawnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej stawiają Rosję w sytuacji, w której traci jakiekolwiek wpływy w Europie Środkowej. Stąd zmasowany atak polityczny na Polskę w ostatnich dniach – mówi „Codziennej” marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz.

Nie milkną echa po ostatnich absurdalnych wypowiedziach przedstawicieli Kremla, w tym samego prezydenta Rosji Władimira Putina, dotyczących genezy wybuchu II wojny światowej. Współwiną za to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii ludzkości próbują obarczyć Polskę. Co więcej, zostaliśmy oskarżeni o m.in. wspieranie nazistów w eksterminacji Żydów.

Na te haniebne oskarżenia w stanowczy sposób zareagował w niedzielę premier Mateusz Morawicki, który wydał specjalne oświadczenie. „Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie” – czytamy. O oświadczeniu Morawieckiego pisały największe portale informacyjne w Europie, USA i na Bliskim Wschodzie.

O komentarz do ostatnich poczynań przedstawicieli Kremla poprosiliśmy marszałka seniora Sejmu oraz przewodniczącego podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza



zawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się