​Alimenty regulowane na końcu

numer 2520 - 31.12.2019Gospodarka

zobowiązania W zestawieniu kolejności płatności obowiązek łożenia na dzieci plasuje się na szarym końcu, mimo że niemal wszyscy krytycznie oceniają niepłacenie alimentów. A według danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitora z obowiązku alimentacyjnego nie wywiązuje się prawie 289 tys. rodziców.

Dłużników alimentacyjnych ciągle przybywa. Tylko w ciągu ostatniego roku samorządy, które wyręczają niesolidnych rodziców, wypłacając świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego, wpisały do rejestru dłużników BIG InfoMonitor prawie 25 tys. osób. W rejestrze znajduje się prawie 289 tys. informacji o niepłaconych alimentach na kwotę 11,5 mld zł. A średni dług alimentacyjny przypadający na osobę wynosi prawie 39,7 tys. zł.

Z badania przeprowadzonego dla BIG InfoMonitora wynika, że niepłacenie alimentów na dzieci jest oceniane bardzo krytycznie przez większość polskiego społeczeństwa. Potępiło je 92 proc. ankietowanych. Jednak gdy przyszło im uszeregować bieżące płatności od najważniejszej do najmniej ważnej, alimenty pojawiały się dopiero na 8. miejscuzawartość zablokowana

Autor: ar


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się