​Kraft zarobił najwięcej

Skoki narciarskie \ Kamil Stoch zajmuje piąte miejsce na liście najlepiej zarabiających skoczków narciarskich Pucharu Świata sezonu 2019/2020 i jest to najwyższa lokata wśród Polaków. Prowadzi Austriak Stefan Kraft, a drugi jest Japończyk Ryōyū Kobayashi, który wygrał konkurs w Oberstdorfie. Kraft zarobił w 10 konkursach 65,9 tys. franków szwajcarskich (ok. 258 tys. zł), a trzykrotny mistrz olimpijski Stoch – 40,7 tys. franków (ok. 159 tys. zł). Dawid Kubacki, który w Oberstdorfie, pierwszym konkursie 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni, zajął trzecie miejsce, w klasyfikacji finansowej jest siódmy – 32,2 tys. franków szwajcarskich (ok. 126 tys. zł). Urodzony w Nowym Targu zawodnik po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium w