Bawmy się z głową

Bezpieczeństwo Sylwestrowe zagrożenia i rady policjantów

numer 2520 - 31.12.2019

Fajerwerki i petardy to stały element sylwestrowych szaleństw. Pamiętajmy jednak, że mogą one kogoś poparzyć lub zranić. Stres wywołany ich hukiem źle wpływa również na zwierzęta. Policjanci apelują, by ostrożnie obchodzić się z fajerwerkami, i publikują kilka rad na swoich stornach internetowych. Przypominają też o innych zagrożeniach, takich jak alkohol lub działający zupełnie na trzeźwo kieszonkowcy szukający łupu w tłumie bawiących się ludzi.

W jedną sylwestrową noc odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. W tym czasie na terenie Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją” – czytamy na stornie internetowej Komendy Stołecznej Policji. Policjanci przypominają także, że prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych z wyjątkiem 31 grudnia oraz 1 noc stycznia.

Funkcjonariusze radzą, by stosować się do kilku zasad. Fajerwerków pod żadnym pozorem nie powinny odpalać dzieci, które muszą być pod stałą opieką osób dorosłychzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się