​O trzech takich, którzy wysadzili bankomat

numer 2520 - 31.12.2019

Wspólne działania policjantów z trzech garnizonów przyczyniły się do zatrzymania mężczyzn, którzy powodując wybuch, włamali się do bankomatu w Cegłowie i usiłowali ukraść z niego pieniądze. Mieszkańcy Kielc w wieku od 30 do 43 lat już usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim i policjantów tymczasowo aresztował zatrzymanych na okres trzy miesięcy.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej z Kielc ustalili, że na terenie województwa mazowieckiego planowane jest włamanie do jednego z bankomatów. Do działań zaangażowani zostali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu i Komendy Stołecznej Policji. Z uwagi na fakt, że ustalenia kryminalnych jasno wskazywały, że funkcjonariusze mieli do czynienia z niebezpieczną grupą, w zatrzymaniu udział mieli brać policjanci samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego.

Podejrzani zostali zatrzymani na terenie powiatu mińskiego. To właśnie w Cegłowie trzech przestepców wpadło w ręce policjantów. Pod osłoną nocy i przy użyciu materiałów wybuchowych spowodowali eksplozję. Jej następstwem było wysadzenie bankomatu z zawartością gotówkizawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się