Proces apelacyjny ws. śmierci Stachowiaka

numer 2520 - 31.12.2019

Na 29 stycznia sąd wyznaczył termin apelacji w procesie czterech byłych policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem, który zmarł w maju 2016 r. we wrocławskim komisariacie. W pierwszej instancji byli policjanci zostali skazani na kary od 2 lat do 2,5 roku bezwzględnego więzienia.

O terminie procesu apelacyjnego ws. śmierci Igora Stachowiaka na jednym z wrocławskich komisariatów poinformowano w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu. W czerwcu sąd rejonowy uznał, że czterej byli policjanci Łukasz R., Paweł G., Paweł P. i Adam W. są winni przekroczenia uprawnień i znęcania się nad Igorem Stachowiakiem. Najwyższą karę – 2,5 roku więzienia – sąd orzekł dla Łukasza R., który trzykrotnie użył wobec Stachowiaka tzw. tasera (paralizatora elektrycznego). Pozostałym oskarżonym wymierzono karę 2 lat więzienia. Mieli oni, jak stwierdził sąd, asystować przy użyciu tasera.

Od wyroku odwołała się rodzina Stachowiaka, która jest oskarżycielem posiłkowym w tym procesie. Apelację złożyli też obrońcy byłych policjantów. Oskarżyciel posiłkowy chce zmiany kwalifikacji czynu na nieumyślne spowodowanie śmiercizawartość zablokowana

Autor: pap


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się