​Śląsk w czubie tabeli, Zagłębie rozczarowuje

numer 2520 - 31.12.2019

Ostatnie dni roku to czas na podsumowanie. Ekstraklasowe drużyny z regionu różnie będą wspominały mijający rok. Śląsk Wrocław liczy się w walce o mistrzostwo Polski, natomiast Zagłębie Lubin pałęta się w dolnych rejonach tabeli.

To nie tak miało wyglądać. Śląsk Wrocław po walce o utrzymanie w poprzednim sezonie został osłabiony odejściem najlepszego zawodnika – Marcina Robaka. Napastnik w wielu meczach ciągnął ofensywę Wojskowych. Eksperci przed sezonem 2019/2020 podkreślali, że Śląsk sprowadził anonimowych piłkarzy, o których nie wiadomo zbyt wiele, a kadra może okazać się za słaba na walkę o górną ósemkę.

Nic takiego jednak się nie stało. Wrocławianie od początku sezonu zaskakiwali dobrą formą i skutecznością. Było na tyle dobrze, że podopieczni Vítězslava Lavički objeli prowadzenie w tabeli jeszcze w sierpniu. Później przyszła fatalna passa ośmiu meczów bez zwycięstwa. W listopadzie jednak nastąpił powrót na zwycięską ścieżkę. Dzięki dobrej grze Śląsk znów awansował na pozycję lidera. Ostatnie trzy mecze w roku to łyżka dziegciu w beczce miodu, bowiem piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska zdobyli zaledwie punkt z Lechem (porażka z Legią i Cracovią)zawartość zablokowana

Autor: Dawid Paluch


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się