reklama


​Szczypiorniści, czyli siła regionu

numer 2523 - 04.01.2020

Dolny Śląsk ma bogate tradycje sportowe. Podsumowania 2019 r. kończymy z piłkarzami ręcznymi. W najwyższych klasach rozgrywkowych mamy najwięcej przedstawicieli właśnie tej dyscypliny.

Męska i żeńska sekcja Zagłębia Chrobry Głogów i KPR Kobierzyce – to właśnie te drużyny świadczą o sile naszego regionu. Przyszła pora, by przyjrzeć się im z bliska, jak sobie radziły w minionym roku.

Znacznie lepiej wypadają przedstawicielki żeńskiego szczypiorniaka. Metraco Zagłębie Lubin w poprzednim sezonie do końca rozgrywek biło się z Perłą Lublin o tytuł mistrza Polski (ostatecznie Miedziowe musiały zadowolić się wicemistrzostwem). W tym sezonie podopieczne Bożeny Karkut znów są drugą siłą ligi. Nie dominują jednak tak, jak w poprzednich rozgrywkach. W 10 kolejkach Metraco przegrało aż trzy mecze, kolejno z KPR Kobierzyce, Perłą Lublin i SPR JKS Jarosław (wszystkie te zespoły są w top 4 ligi). Szybko też zakończyła się przygoda lubinianek w europejskich pucharach. Metraco przegrało oba mecze z norweskim Storhamarem Håndballem Elite. Mimo wszystko Zagłębie od kilku lat to ścisła czołówka ligi z wieloma reprezentantkami kraju w składzie. Trzeba przyznać, że rok 2019 dla szczypiornistek z Lubina był całkiem udanyzawartość zablokowana

Autor: Dawid Paluch


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama