fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Robert Biedroń chce rządzić Polską

Wybory \ Biedroń kandydatem SLD i Razem na prezydenta

numer 2525 - 08.01.2020Polska

To już pewne! Robert Biedroń, lider Wiosny, będzie się ubiegał o fotel prezydenta RP w najbliższych wyborach z ramienia SLD i Partii Razem. – Ten kandydat nie będzie miał większego wpływu na wynik wyborów – komentuje dla „Codziennej” politolog prof. Kazimierz Kik.

W poniedziałek zakończyło się głosowanie Rady Krajowej Partii Razem, które zdecydowało o poparciu Roberta Biedronia jako wspólnego kandydata koalicji lewicowej w wyborach prezydenckich w maju br. Wczoraj kolejne ugrupowanie zaaprobowało Biedronia. SLD oficjalnie przyznało, że polityk będzie najlepszym pretendentem do fotela prezydenta. Na ostateczne zatwierdzenie lidera Wiosny jako kandydata Lewicy trzeba będzie poczekać do 19 stycznia. Wówczas odbędzie się konwencja trzech partii Lewicy, która oficjalnie ogłosi Biedronia ich wspólnym kandydatem na prezydenta RP.

Robert Biedroń jest pierwszym zadeklarowanym homoseksualistą startującym w wyborach prezydenckich w Polsce. Jego kariera polityczna opiera się na działalności związanej z mniejszościami seksualnymi. W latach 2001–2009 był prezesem organizacji Kampania przeciw Homofobii reprezentującej postulaty LGBT. W 2011 r. został posłem Ruchu Palikota, a w 2014 r. wybrano go na prezydenta Słupskazawartość zablokowana

Autor: Maria Kobylińska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się