Czy gra w Melbourne ma sens?

​Tenis \ W przyszłym tygodniu rozpoczną się eliminacje wielkoszlemowego turnieju w spustoszonej pożarami Australii

numer 2525 - 08.01.2020Sport

20 stycznia ma się rozpocząć pierwszy tegoroczny turniej Wielkiego Szlema Australian Open. Tydzień wcześniej rozpoczną się eliminacje do tej prestiżowej imprezy. Tymczasem pożary w Australii objęły już 8 mln hektarów buszu. W Canberze i Sydney nie da się oddychać. Novak Djoković pyta: – Czy w takich warunkach gra w Melbourne ma w ogóle sens?

W Canberze w poniedziałek zanotowano najgorszą jakość powietrza ze wszystkich światowych stolic. Smog unosi się nad wielką częścią kraju. Meteorolodzy podali, że widoczność w Melbourne była ograniczona do mniej niż jednego kilometra. Premier Australii Scott Morrison oznajmił w poniedziałek, że władze przeznaczą dodatkowe 2 mld dolarów australijskich (1,4 mld dol. USA) na walkę ze skutkami pożarów. Wojsko próbuje dostarczyć żywność, wodę i paliwo mieszkańcom terenów objętych żywiołem. Pożary będą trwały jeszcze przez najbliższe miesiące.

W poniedziałek na część obszarów objętych pożarami spadł deszcz i obniżyły się temperatury. Władze ostrzegają jednak, że pożary się odrodzą, a do czwartku temperatura wzrośnie.

W Australii trwa apokalipsa, a na kontynent mają zjechać najlepsi tenisiści z całego świata. Australian Open rozpoczyna się 20 stycznia i potrwa do 2 lutego. Ale już w przyszłym tygodniu odbędą się eliminacje (wystąpią w nich aż cztery tenisistki z Polski). Z powodu smogu, który jest wywołany przez dym, odwołano jeden z tenisowych turniejów challengerowych, przenosząc go ze stolicy do Bendingo. Władze... zalecają unikanie aktywności fizycznej na zewnątrz.

W Melbourne powietrze nie jest tak złe, jak w Canberze, ale w niedzielę poziom smogu wyniósł 4 w pięciostopniowej skalizawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się