Auta pod okiem kamer

Warszawa Płatne parkowanie

numer 2525 - 08.01.2020

Ruszyły e-kontrole parkowania na stołecznych ulicach. Kamery na dwóch specjalnych elektrycznych samochodach będą sczytywały tablice rejestracyjne. Dotychczas robiło to 50 kontrolerów. W ciągu 10 minut można sprawdzić tą metodą ćwierć tysiąca samochodów. Kontroler na skontrolowanie takiej liczby pojazdów potrzebuje średnio godziny.

Piesi kontrolerzy nadal będą jednak sprawdzali, czy kierowcy uiścili opłatę parkingową – będą pracowali tam, gdzie trudno wjechać autem. Jak przekonują drogowcy, podstawowym celem zmian jest zwiększenie efektywności działań kontrolnych w strefie płatnego parkowania.

– Dziś opłaty wnoszone przez kierowców sprawdza blisko 50 kontrolerów, dlatego też wiele osób ryzykuje, nie płacąc za parkowanie i licząc, że patrol pojawi się gdzie indziej – podała rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Karolina Gałecka. Według ZDM dwa samochody wyposażone w system e-kontroli, który przyjechały do Warszawy w listopadzie ubiegłego roku, mogą osiągnąć skuteczność porównywalną z 10 patrolami pieszymi. – Dzięki temu liczba kierowców unikających opłat i zajmujących miejsca postojowe w centrum powinna znacznie spaść – dodała Gałeckazawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się