Rzeźnik pali się do powrotu

numer 2525 - 08.01.2020

Wisła Płock rozpoczyna dziś przygotowania do wiosennej rundy ekstraklasy. Przez kilka dni zawodnicy potrenują na własnych obiektach, po czym 16 stycznia wylecą na obóz do Turcji. Do zespołu po chorobie wrócił Jakub Rzeźniczak.Wisłę czeka walka o utrzymanie pozycji w górnej ósemce tabeli. Na razie zespół Radosława Sobolewskiego zajmuje ostatnią pozycję, dającą gwarancje gry w ekstraklasie w kolejnym sezonie bez walki o utrzymanie w grupie spadkowej. Najważniejszym momentem przygotowań będzie zgrupowanie w Turcji i cztery mecze kontrolne z silnymi drużynami europejskimi.

Przed drugą rundą sezonu Sobolewski chce wzmocnić atak Wisły. Klub myśli o ściągnięciu napastnika lidera I ligi Warty Poznań Gracjana Jarocha. Do klubu trafił już inny napastnik z tej klasy rozgrywkowej – Dawid Kocyła z GKS Bełchatów. Strzelec trzech goli w rundzie jesiennej będzie jednak piłkarzem na kolejne lata, bo jest zaledwie 17-latkiem. Jaroch jest cztery lata starszy i z siedmioma golami był w poprzedniej rundzie drugim strzelcem Warty.

Wzmocnieniem dla Wisły będzie także powrót Rzeźniczaka, który pod koniec października wylądował w szpitalu z wirusowym zapaleniem opon mózgowych. – Urlop spędziłem w słonecznym Miami. Przyznam szczerze, że uwielbiam to miejsce i zawsze chętnie tam wracam. Moment odpoczynku dobiegł jednak końca. Teraz czas na treningi i przygotowania do ligi. Palę się do gry, brakuje mi boiskazawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się