Strefa relaksu po wrocławsku

Wrocławskie inwestycje Projekt Grow Green

numer 2525 - 08.01.2020

„Grow Green to projekt promujący zielone miasta na rzecz klimatu, zrównoważonego rozwoju gospodarczego, zdrowych mieszkańców i środowisk” – tak piszą pomysłodawcy o swoich założeniach.

Gmina Wrocław już w ubiegłym roku aktywnie włączyła się do realizacji tego projektu. Od kilku miesięcy na osiedlu Ołbin, sąsiadującym od zachodu z Nadodrzem, realizowane są poszczególne inwestycje i prace związane z jego wykonaniem. Jednym z założeń projektantów jest wykonanie tzw. zielonej ulicy – ponadkilometrowego ciągu ul. Daszyńskiego wraz z przegródkami. Na całej długości ulicy są chodniki z nawierzchnią z kostki betonowej lub wylewki betonowej z fragmentarycznymi opaskami z kostki kamiennej. Droga prawie na całej długości ma nawierzchnię z kostki kamiennej. Projekt podzielono na sześć odcinków. Na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego z ul. Żeromskiego pod koniec grudnia pojawiły się pierwsze efekty wykonywanych prac.

– Miejsce, w którym się teraz znajdujemy, zostało wyposażone w drewniane platformy, tzw. parklety, z roślinami i miejscem do siedzenia – mówi podczas spotkania z mediami Michał Kurczewski, przewodniczący klubu radnych PiS we wrocławskiej radzie miastazawartość zablokowana

Autor: Janusz Gajdamowicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się