Broni honoru Grodzkiego, donosił na własną żonę

numer 2526 - 09.01.2020Polska

WIARYGODNOŚĆ We wtorek marszałek Senatu Tomasz Grodzki przedstawił relację świadka, któremu miało być proponowane 5 tys. zł w zamian za oczernienie polityka PO. Jak się okazało, Tadeusz Staszczyk to były funkcjonariusz UB, który donosił na własną żonę. Wczoraj TVP Info ujawniło szczegóły jego donosów.

We wtorek autorytetu Tadeusza Staszczyka próbowały bronić wszystkie media wspierające opozycję. Swoiste koło ratunkowe rzucił Onet, który opublikował wywiad z córką 90-latka twierdzącą, że jest dumna z ojca. – Tata brał udział w Powstaniu Warszawskim, a potem został przymusowo wcielony do wojska. W Wojewódzkim Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego w Szczecinie pracował przez niecałe cztery lata na stanowisku referenta. Następnie sam się zwolnił i już do emerytury pracował w stoczni – mówiła dziennikarzom Onetu.

TVP Info dotarło do dokumentów UB na temat Staszczyka. Okazuje się, że najprawdopodobniej nie walczył on w Powstaniu Warszawskim. Sam pisze o tym w podaniu do UB. Dodatkowo nie ma go w bazach danych Muzeum Powstania Warszawskiego. Jak wynika z akt zgromadzonych w zasobie archiwalnym Instytutu Pamięci Narodowej, Tadeusz Staszczyk od 15zawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się