​Katowicka strefa wyrównała własny rekord

numer 2526 - 09.01.2020Gospodarka

ROZWÓJ Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) wyrównała własny rekord sprzed dwóch lat i pozyskała w ubiegłym roku aż 53 nowe inwestycje, warte w sumie ponad 3,5 mld zł. – Sądzę, że ten rok może być jeszcze lepszy, bo zainteresowanie inwestowaniem w naszym regionie stale rośnie – przekonuje prezes KSSE Janusz Michałek.

Wyniki te stawiają KSSE w gronie najlepszych, co potwierdza najnowszy ranking, w którym znów została uznana za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie. W globalnym rankingu KSSE natomiast zajęła drugie miejsce, wyprzedziła ją DMCC ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

– Utrzymujemy wysokie tempo rozwoju i możemy śmiało konkurować z naszymi sąsiadami, Wrocławiem czy Krakowem – podkreślił dr Michałek. – Szykujemy się do kolejnych rekordów, a dzięki nowym inwestycjom powstają dobrze płatne miejsca pracy. Rok zaczął się dla nas bardzo dobrze, już w pierwszym kwartale pozyskaliśmy kolejne nowe projekty – dodał.

Choć przemysł metalowy i samochodowy nadal dominują w KSSE, to coraz więcej inwestorów stawia na innowacyjne przedsięwzięciazawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się