Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Projekt Ostrołęka C jest aktualny

Dodano: 09/01/2020 - numer 2526 - 09.01.2020
ENERGIA \ Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin stwierdził, że kontrakt na budowę elektrowni Ostrołęka C jest aktualny. „Obecnie trwają poszukiwania inwestora” – zaznaczył. W projekt może się zaangażować PKN Orlen. „Wysokość kontraktu na budowę elektrowni Ostrołęka C nie uległa zmianie, trwają poszukiwania inwestora dla uzupełnienia finansowania” – poinformował Sasin w odpowiedzi na interpelację poselską. Jak napisał, kwestię finansowania projektu reguluje porozumienie z 30 kwietnia 2019 r. między Energą a Eneą. „W porozumieniu tym Energa zobowiązała się finansować inwestycję, począwszy od dnia zawarcia porozumienia, w roku 2019, 2020 i kolejnych w kwocie nie mniejszej niż 819 mln zł. Enea zobowiązała się finansować inwestycję w kwocie 819 mln zł w okresie od stycznia
     

49%
pozostało do przeczytania: 51%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze