fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Los 10 mln emerytów będzie lepszy

FINANSE \ W Sejmie pierwsze czytanie projektu budżetu państwa na 2020 r.

numer 2526 - 09.01.2020Gospodarka

Projekt w sprawie wypłaty trzynastej emerytury i renty jest wyrazem międzypokoleniowej solidarności. Przywracamy elementarną sprawiedliwość – powiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Wczoraj w parlamencie rozpoczęto debatę nad ustawą dotyczącą przyszłorocznego budżetu.

Premier, prezentując w Sejmie projekt dotyczący corocznej wypłaty trzynastej emerytury i renty, podkreślił, że rząd wypełnia zobowiązanie, które padło m.in. podczas ostatniej kampanii wyborczej. – To zobowiązanie do zapewnienia bezpieczeństwa obywateli Rzeczypospolitej. To wyraz solidarności międzypokoleniowej i solidarności, która sprawia, że los blisko 10 mln emerytów i rencistów będzie lepszy – powiedział Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że ustawa w sprawie trzynastych emerytur jest propozycją bez precedensu, ponieważ dotyczy osób nam szczególnie bliskich – naszych rodziców, babć, dziadków. – Dlatego będę prosił Wysoką Izbę o przychylenie się do wniosku Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy i przyjęcie tej ustawy o 13. emeryturze – zaznaczył premier.

Przypomniał, że przez wszystkie lata III Rzeczypospolitej emeryci w większości żyli za mizerne emeryturyzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się