Z nadzieją na sukces

PIŁKA RĘCZNA \ W piątek Polacy rozpoczynają udział w mistrzostwach Europy

numer 2526 - 09.01.2020Sport

Od piątkowego meczu ze Słowenią polscy piłkarze ręczni rozpoczną udział w mistrzostwach Europy, których organizatorami po raz pierwszy są trzy kraje – Szwecja, Norwegia i Austria. Ich pozostałymi rywalami w grupie F w Goeteborgu są Szwecja i Szwajcaria.

Tytułu broni Hiszpania. Polska przed dwoma laty nie zakwalifikowała się do finałów w Chorwacji. Biało-Czerwonym zwykle nie wiodło się za dobrze w czempionacie Starego Kontynentu. Jedynie w 2010 r. w Austrii otarli się o medal, przegrywając spotkanie o brąz z Islandią (26:29). Znacznie lepiej spisywali się w mistrzostwach świata, na których wywalczyli jeden srebrny i trzy brązowe medale.

Pierwszy raz w historii ME w turnieju finałowym wystąpią 24 drużyny, które zostały podzielone w pierwszej fazie na sześć grup po cztery zespoły. Do drugiej rundy awansują tylko po dwie najlepsze ekipy z każdej z nich. Ceremonia otwarcia i pierwsze mecze odbędą się w czwartek.

W fazie głównej czempionatu ponownie rywalizacja toczyć się będzie w grupach – w Wiedniu zagrają najlepsze ekipy z A, B i C, a w Malmoe z D, E i polskiej F. Decydujące o medalach spotkania zostaną rozegrane na wielofunkcyjnym stadionie Tele2 Arena w Sztokholmie, z 30 tys. miejsc siedzących.

Półfinały zaplanowano na 24 stycznia. Zmierzą się w nich na krzyż (pierwsza z drugą, druga z pierwszą) po dwie czołowe drużyny z grup I i II. Dzień później o godz. 16 o piątą lokatę zagrają ekipy z trzecich miejsc, a o godz. 18.30 zaplanowano spotkanie o brązowy medal. Finał 26 stycznia o godz. 16.30.

Podopieczni trenera Patryka Rombla na pewno nie będą należeć do faworytów, zwłaszcza że ich ostatnie sprawdziany nie wypadły zbyt okazale. Na turnieju w Tarnowie przegrali z Białorusią i drugą reprezentacją Hiszpanii, a w Memoriale Barcenasa w hiszpańskiej Torrelavedze zostali pokonani przez pierwszą ekipę gospodarzy, Rosję i Portugalię.

Na ich drodze w grupie F staną kolejno Słoweńcy (10 stycznia), Szwajcarzy (12) i najbardziej utytułowani, aktualni wicemistrzowie Europy, współgospodarze imprezy i zarazem zdecydowani faworyci Szwedzi (14).

Zespół Trzech Koron ma w dorobku m.inzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się