Zaktywizować seniorów

Społeczeństwo Ruszył nabór wniosków w ASOS

numer 2526 - 09.01.2020

Seniorzy są jednym z filarów naszego społeczeństwa. Cieszę się, że dzięki programowi Aktywności Społecznej Osób Starszych będzie jeszcze więcej miejsc powstawania wspólnot i aktywizacji seniorów – powiedział wczoraj wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł w trakcie inauguracji tegorocznej edycji programu. Właśnie ruszył nabór wniosków.

Nie ma co ukrywać, społeczeństwo w Polsce się starzeje. Proces ten dobrze obrazuje prognoza Głównego Urzędu Statystycznego, która wskazuje, że do 2050 r. liczba ludności Polski zmniejszy się o 4,5 mln, natomiast populacja osób w wieku 60 lat i więcej wzrośnie do 13,7 mln i będzie stanowiła ponad 40 proc. ogółu społeczeństwa. Dlatego polskie władze muszą prowadzić bardzo aktywną politykę senioralną.

Jednym z jej założeń jest program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Wczoraj w Warszawie w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej odbyła się inauguracja konkursu ofert do programu na ten rok. W spotkaniu wzięli udział seniorzy, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłłzawartość zablokowana

Autor: Natalia Karcz-Kaczkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się