​Zachodnia obwodnica Grodziska coraz bliżej

numer 2526 - 09.01.2020

Wbicie pierwszej łopaty pod obwodnicę Grodziska Mazowieckiego zapewne będzie momentem przełomowym. Mieszkańcy czekają na inwestycję od wielu lat. Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich podpisał wniosek o uruchomienie procedury przetargowej dotyczącej tej inwestycji.

Kilka dni temu dyrektor MZDW Zbigniew Ostrowski podpisał wniosek do zamówień publicznych o uruchomienie procedury przetargowej dotyczącej budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego.

– Będzie to inwestycja z udziałem środków unijnych, więc po siedmiu dniach od ogłoszenia na stronach instytucji unijnych przetarg pojawi się na naszych stronach. Wtedy będziemy musieli się zmierzyć z dużą liczbą wykonawców, bo zdajemy sobie sprawę, że chętnych będzie wielu z racji wartości inwestycji, więc i pytań o szczegóły inwestycji może być dużo – mówił podczas konferencji prasowej Zbigniew Ostrowski.

Obwodnica napotykała wiele problemów. Nie obyło się bez odwołań. Były problemy związane ze sfinansowaniem budowy, kłopoty proceduralne.

W 2018 r. posypały się odwołania od decyzji środowiskowej. I chociaż wielokrotnie burmistrz Grodziska Mazowieckiego zapewniał w wywiadach, że od ponad 20 lat lepiej zarządzanej gminy nie było, to bez wątpienia obwodnica była problemem, którego mimo upływu lat nie udało się skutecznie rozwiązać.

Rozpoczęcie prac umożliwiła decyzja Ministerstwa Infrastruktury, która uprawomocniła kluczowy dla inwestycji dokument ZRiD. Decyzję o zezwoleniu na realizację budowy wydał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipierazawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Bereets


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się