​Pożegnanie z legendą

numer 2526 - 09.01.2020

Dotychczasowy szkoleniowiec drugiego zespołu Orlenu Wisły Płock, a przede wszystkim jej legendarny były zawodnik Krzysztof Kisiel rozstaje się z Nafciarzami. Czeka go przeprowadzka do Trójmiasta, bo właśnie został trenerem występującego w PGNiG Superlidze Torus Wybrzeża Gdańsk.

Powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej był moim celem od dłuższego czasu. Podczas podpisywania ostatniej umowy z SPR Wisłą Płock zwróciłem uwagę, że jeśli pojawiłaby się jakaś konkretna propozycja, to chciałbym podjąć się tego wyzwania. Tak też się stało. W grudniu otrzymałem ofertę z Wybrzeża Gdańsk – mówi Krzysztof Kisiel, nowy trener Torus Wybrzeża Gdańsk. – Na pewno będzie to dla mnie poważna zmiana, gdyż w Płocku miałem pewne rzeczy już poukładane. Ostatni raz trenowałem poza Płockiem w 2010 r., ale jak to moja żona powiedziała, w obecnych czasach odległość nie jest problemem – dodał.

– Chociaż Krzysztof miał obowiązującą umowę z naszym klubem i pełnił ważną funkcję w obszarze szkolenia młodzieży, to nie chciałem robić mu przeszkód na drodze rozwoju kariery trenerskiej. Praca z młodzieżą i praca z pierwszym zespołem drużyny PGNiG Superligi to z pewnością nie to samo. Krzysztof jednak ma i wiedzę, i doświadczenie, aby temu wyzwaniu sprostać. Życzę mu samych sukcesów i dziękuję za jego dotychczasowy wkład, jaki wniósł w rozwój SPR Wisła Płock – powiedział prezes płockiego klubu Robert Czwartekzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się