Wielokrotne prośby o pożyczki

Wrocław Proces Józefa Piniora

numer 2526 - 09.01.2020

Po kilku tygodniach przerwy powrócił na wokandę Sądu Rejonowego we Wrocławiu proces byłego senatora reprezentującego okręg jeleniogórski Józefa Piniora i pozostałych oskarżonych.

Legendarny działacz wrocławskiej Solidarności jest oskarżony o działania korupcyjne, których miał się dopuścić podczas kampanii wyborczej do parlamentu w 2015 r. Proces toczy się od lutego ub.r. Józef Pinior i jego asystent Jarosław Wardęga (obaj zgodzili się na podawanie nazwisk) stanęli przed sądem oskarżeni o korupcję – m.in. przyjęcie co najmniej 40 tys. zł łapówki.

W październiku obrona próbowała podważyć wiarygodność nagranych rozmów telefonicznych podsłuchiwanych osób.

I właśnie od tego punktu rozpoczęła się pierwsza tegoroczna rozprawa. Funkcjonariusza przesłuchano za zamkniętymi drzwiami, a sąd utaił jego zeznania. Po krótkiej przerwie głos zabrali oskarżeni. Pierwszy z nich odmówił odpowiedzi na pytania i skorzystał z możliwości swobodnej wypowiedzi, w której podkreślił, że jego stosunki z Józefem Piniorem były wyłącznie towarzyskie i nie miały absolutnie żadnych powiązań biznesowych ani zawodowychzawartość zablokowana

Autor: Janusz Gajdamowicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się