Farma słoneczna pod Zgorzelcem

numer 2526 - 09.01.2020

Farma wybudowana w miejscowości Sławnikowice składa się z blisko 3,7 tys. paneli fotowoltaicznych, które rocznie są w stanie wygenerować blisko 1,1 tys. MWh. To ograniczy emisję gazu cieplarnianego CO2 o blisko 870 ton rocznie.

Energia elektryczna wytworzona dzięki promieniowaniu słonecznemu jest wysyłana do sieci energetycznej. – Planujemy realizację kolejnych projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii na terenie województwa dolnośląskiego, które przyczynią się w istotny sposób do redukcji emisji gazów cieplarnianych w Polsce – mówi Zbigniew Szewczyk, prezes spółki Oeneo.

– W gminie Zgorzelec ruszyła naziemna farma fotowoltaiczna o mocy prawie jednego megawata – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. – Fundusz wypłacił na tę inwestycję pożyczkę w wysokości ponad 2 mln zł, która stanowi ponad połowę wartości całej inwestycji – dodaje.

To niejedyna ekoinwestycja w fotowoltaikę wspierana przez WFOŚiGW we Wrocławiu. Innym przykładem jest Wrocławska Elektrownia Słoneczna, która powstała w 2018 rzawartość zablokowana

Autor: jw


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się