Kulturalny flesz

numer 2526 - 09.01.2020

Warsztaty

„Kolor-komiks”

Kolejne z serii warsztatów organizowanych przez Szufladę – projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Warsztaty mają za zadanie udowodnić, że każdy jest w stanie stworzyć własny komiks. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy budowania postaci oraz fabuły komiksu i dowiedzieć się, jak wygląda współpraca z wydawnictwem.

9 stycznia, godz. 17, Centrum Innowacji Przejście, ul. Świdnicka 19, Wrocław

Film

„Podróż plejady artystów”

Organizatorzy zapraszają na studyjny pokaz filmu i spotkanie. „Otwórzcie okno, mam wam tyle do powiedzenia…” – to ostatnie słowa artysty, które wypowiedział do swoich studentów. Zmarł w pracowni… Film opowiada o artyście malarzu i pedagogu Alfonsie Mazurkiewiczu. Wykorzystano w nim archiwalne materiały radiowe, zdjęcia oraz obrazy.

9 stycznia, godz. 17.45, Muzeum Współczesne, pl. Strzegomski 2a, Wrocław

Opera

Skrzypek na dachu

Adaptacja powieści Szolema Alejchema opowiada o losach żydowskiej rodziny, wygnanej przez carskich oficerów ze wsi Anatewka. Głównym bohaterem jest biedny mleczarz Tewje, który marzył o bogactwie i targował się z Bogiem. Wrocławska inscenizacja tego najsłynniejszego musicalu świata jest tradycyjna, bliska broadwayowskiego pierwowzoru.

9 stycznia, godzzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się