​Macierewicz o Braunie: Idzie torem rosyjskiej myśli

numer 2530 - 14.01.2020Polska

ATAK NA POLSKĘ „Awansowali do roli tańszego mięsa armatniego” – tak o ochotnikach z Wojsk Obrony Terytorialnej powiedział Grzegorz Braun. – Ten sam Braun wypowiada absurdy na temat dramatu smoleńskiego. Tak jak w przypadku Obrony Terytorialnej idzie torem myśli rosyjskiej, tak samo w sprawie smoleńskiej też idzie tym samym torem – skomentował wypowiedź Brauna Antoni Macierewicz.

To bardzo ważna wypowiedź pana Brauna nie ze względu na bełkot w niej zawarty. Powstanie WOT to jedna z najbardziej groźnych dla Rosji zmian w Polsce. Nie tylko ze względu na ich rolę militarną, ale także odbudowę myśli patriotycznej w wojsku. Przerwano w nim utrzymywanie rzeszy ludzi wywodzących się z aparatu politycznego wojska sowieckiego jako kształtujących myśl codzienną żołnierzy. Złamano antypatriotyczne nastawienie w kadrze WP. Rosjanie chcą tę odbudowę patriotyzmu i siły wojska zniszczyć, a Braun w tym bierze udział. Ta wypowiedź jest świadectwem, że tam z tyłu, za nimi, pracują ludzie, którzy zmierzają do tego, żeby polską myśl narodową skierować na tory wykonawstwa rosyjskiego – powiedział Antoni Macierewicz w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem”.

Macierewicz przypomniał genezę powstania Wojsk Obrony Terytorialnej, którą była reakcja młodzieży na katastrofę smoleńską. – Młodzież zrozumiała, że coś nieprawdopodobnego się z Polską dzieje, że mamy do czynienia z jakimś państwem fikcyjnym, pozornymzawartość zablokowana

Autor: Sebastian Moryń


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama