fot. Adam Warżawa/PAP

Nikczemny Tusk w akcji

SKANDAL \ Andruszkiewicz: obrzydliwe wykorzystanie śmierci Pawła Adamowicza

numer 2530 - 14.01.2020Polska

W grudniu 2019 roku Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że powołano nowy zespół biegłych lekarzy psychiatrów oraz psychologów, którzy jeszcze raz zbadają poczytalność Stefana W., podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska. Wczoraj do sprawy w haniebny sposób odniósł się Donald Tusk, który stwierdził, że „Paweł Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy”. – Ten wpis jest po prostu obrzydliwy! Donald Tusk śmierć Pawła Adamowicza wykorzystuje do celów politycznych – mówi „Codziennej” Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji (PiS).

Dokładnie 13 stycznia 2019 r. podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 27-letni Stefan W. zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Samorządowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł.

Prokuratorzy nadzorujący śledztwo w sprawie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza podjęli decyzję o powołaniu zespołu innych biegłych lekarzy psychiatrów oraz psychologów celem jednoznacznego ustalenia stanu zdrowia psychicznego podejrzanego Stefana W.

„Dotychczas wydana opinia sądowo-psychiatryczna podejrzanego, według prokuratorów, jest niejasna. Z tych względów powołali inny zespół biegłych” – tłumaczył p.o. rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Mariusz Duszyński.

Prokurator potwierdził, że rodzina Pawła Adamowicza złożyła wniosek o powołanie nowego zespołu biegłych psychiatrów, który ponownie miałby zbadać podejrzanego i sporządzić opinię o stanie jego zdrowia oraz zbadać, czy w chwili zabójstwa był poczytalny. Zdaniem rodziny zamordowanego prezydenta Gdańska opinia wydana w październiku przez biegłych nie rozwiewa wielu wątpliwości na temat stanu zdrowia psychicznego Stefana W.

W tym kontekście wypowiedział się na Twitterze Donald Tusk, pisząc, że „przez wiele tygodni prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy”zawartość zablokowana

Autor: Marlena Nowakowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama