Pełna rekompensata za droższy prąd dla mniej zamożnych

ENERGIA \ 100 proc. podwyżki zostanie zwrócone osobom z pierwszego progu podatkowego

numer 2530 - 14.01.2020Gospodarka

100 proc. rekompensaty za podwyżkę cen energii dla osób znajdujących się w pierwszym progu podatkowym przewiduje projekt, nad którym pracuje Ministerstwo Aktywów Państwowych – poinformował jego szef i wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że rozwiązanie to jest kierowane do osób mniej zamożnych.

Rekompensaty 100 proc. podwyżek cen prądu obejmą odbiorców indywidualnych w pierwszym progu podatkowym – powiedział w poniedziałek w Radiu Plus wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wyjaśnił, że projekt rekompensat za podwyżki cen energii nie jest jeszcze gotowy, ale ustalono kluczowe zasady.

– Projekt jest gotowy co do zasadniczej części, czyli jak ta konstrukcja rekompensat ma wyglądać. Dopracowujemy szczegóły techniczne. Biorąc pod uwagę liczbę potencjalnych beneficjentów tej ustawy, musimy dopracować techniczny mechanizm tych wypłat – powiedział Sasin. – Rekompensaty będą dotyczyły 100 proc. zwrotu tego, co zostało podniesione dla osób w pierwszym progu podatkowym. To jest jedyne kryterium – podkreślił.

Jak poinformował, aby dostać rekompensatę, trzeba będzie złożyć wniosek. – Co do tego nie ma wątpliwości, to będzie świadczenie wypłacane na wniosekzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama